Mezoterapi

Mezoterapi, Dr. Michel Pistor tarafından 1952 senesinde geliştirilmiş bir işlemdir. Estetik kaygıları gidermek amacıyla yapılan mezoterapi işleminde; bölgesel zayıflama, selülit giderme, çatlak giderme, saç sorunlarına yönelik tedavi, cilt lekelerini giderme ve daha başka birçok deri hastalıkları sorunlarının tedavisi uygulanmaktadır.

Mezoterapi, çeşitli aletler yardımıyla cilt altındaki kolajen ve elastin yapılarını uyarır ve bu uyarma sonucunda istenilen etki elde edilmektedir. Mezoterapi işleminin kesinlikle hijyenik bir ortamda ve bir sağlık profesyoneli tarafından yapılması gerekmektedir.

mezoterapi

sac-mezoterapisi

 

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi, cilt altına enjekte edilen özel karışımların kullanıldığı bir kozmetik tedavidir. Bu karışımlar, cildin görünümünü iyileştirmek, selülit, saç dökülmesi ve kilo kaybı gibi sorunları tedavi etmek için kullanılabilir.

Mezoterapi uygulaması nasıl yapılır?

Mezoterapi uygulamasında, özel bir iğne veya enjektör yardımıyla cildin altına vitamin, mineral, amino asit ve hyaluronik asit gibi besleyici maddelerin enjekte edildiği küçük enjeksiyonlar yapılır.

Mezoterapi acı verici mi?

Mezoterapi uygulaması, işlem yapılacak bölgeye ve kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak değişebilir. Ancak, genellikle hafif bir acı veya rahatsızlık hissi hissedilir.

Mezoterapi işlemi hangi sorunlarda kullanılabilir?

Mezoterapi işlemi sonrası, uygulama bölgesinde hafif bir şişlik, kızarıklık veya hassasiyet olabilir. İşlem sonrası birkaç gün boyunca ağır egzersizlerden kaçınılmalı ve aşırı sıcak veya soğuktan kaçınılmalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

botulinum-toksin

Botulinum Toksin

Botulinum Toksin, hem estetik kaygıları gidermek hem de tıbbi anlamda fonksiyonelliği…

Devamını Oku
dermapen

Dermapen

Zaman ilerledikçe teknolojide meydana gelmekte olan ilerlemeler sağlık alanına da yen…

Devamını Oku
dolgu

Dolgu

Dolgu, istenen bölgede cilt altına enjeksiyon yöntemi ile yapılan ve cerrahi olmayan …

Devamını Oku
Randevu Talebi