Yüz Mezoterapisi

Zaman içerisinde güneşin oluşturduğu hasar ve kolajen kaybı birleşmektedir. Bundan dolayı da cildin dolgunluğu ve görünümü bozulmaktadır. Yüz mezoterapisi işleminde küçük oranlarda ilaçlar karıştırılmakta ve bunlar cilt içine uygulanmaktadır. İşlem ile birlikte cilt, kısa sürede bu maddelerden faydalanabilmektedir. Aynı zamanda işlem esnasında verilen ilaçların miktarı çok az olduğundan dolayı yan etki gösterme ihtimali de oldukça azdır. Mezoterapi ile birlikte cilt yenilenmekte, kırışıklıklar ve sarkmalar giderilmektedir

Oldukça etkili bir yöntem olan mezoterapi ile birlikte ciltteki kolajen sentezi uyandırılmaktadır. Gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık sağlanmaktadır. İşlemden sonra cilt yenilenmekte ve daha taze bir görünüme kavuşmaktadır. Aynı zamanda cildin elastikiyeti artmakta ve sarkmalarda azalma göstermektedir.

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz Mezoterapisi Nedir? Cilde canlılık ve parlaklık sağlanmakta olan bir yöntemdir. Uygulanan yöntem ile birlikte elastin ve kolajen sentezi aktive olmaktadır. Böylelikle de cilt sıkılaşmaktadır. Cilt üzerine sürülen kozmetik kremler cilt bariyerini geçemediğinden dolayı cildin alt kısımlarına etkisi olmamaktadır. Fakat bu işlem ile birlikte cildin alt tabakalarının da etki etmesi sağlanmaktadır.

Yüzün hemen her bölgesine uygulanabilmekte olan bir işlemdir. Boyun, dekolte ve el kısımlarına uygulanabilmektedir. Kişinin durumuna bağlı olarak bazen bir seans yeterli olabilmektedir. Bazen de birkaç seans işlemin devam etmesi gerekmektedir.

mezoterapi-nedir

yuz-mezoterapisi-nedir

Yüz Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaktadır?

Yüz Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaktadır? Daha genç ve dinç bir görünüm sağlamakta olan bu işlem yüzün parlak bir hale gelmesine neden olmaktadır. Başlangıçta 1 ile 4 hafta aralıklar ile uygulanmaktadır. Genelde ortalama 4 ile 6 seans arasında uygulanmakta ve sonrasında 3 ya da 6 ayda bir tekrarı yapılmaktadır. Yüz mezoterapisi tedavisi bittikten sonra da cilt kendini yenilemeye devam etmektir. İşlemi yaptırabilecek kişiler arasında ise şunlar yer almaktadır;

 • Parlaklığını ve canlılığını yitirmiş bir cilde sahip olanlar
 • Cildinde sarkma ve kırışıklık bulunan kişiler
 • Yorgun bir görünüme sahip olanlar
 • Sigara kullanımı nedeniyle cildinde hasar oluşmuş kişiler
 • Zararlı olan güneş ışınlarına maruz kalanlar ve güneş ışınlarını zararlı etkilerini en hafife indirmek isteyenler
 • Cildi güneşten zarar gören kişiler

Yüz Mezoterapisi Kimlere Uygulanmamaktadır?

Yüz mezoterapisi şu durumlardaki kişilere uygulanamaz:

 • Gebelik döneminde veya emzirme döneminde olan kadınlar
 • Diyabet hastaları
 • Kalp hastalığı bulunanlar
 • Cilt enfeksiyonu bulunanlar
 • Kan pıhtılaşma bozukluğu olanlar
 • Damar tıkanıklığı durumu
 • Daha önce felç geçirmiş olan kişiler
 • İşlem esnasında uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlar

yuz-mezoterapisi-kimlere-uygulanır

yuz-mezoterapisi-hangi-siklikla-uygulanir

Yüz Mezoterapisi Hangi Sıklıkta Uygulanmalıdır?

Yüz Mezoterapisi Hangi Sıklıkta Uygulanmalıdır? Başlangıç döneminde 4 veya 5 seanslık bir işlem yapılmaktadır. Bu seansların ise iki haftada bir tekrar edilmesi gerekmektedir. Seansların sayısı ve bunların aralığı cildin durumuna, hastanın yaşına ve uygulanmasının amacına bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. İlerleyen yaşlarda bireylerde cilt oldukça yıpranmış bir hale dönüşmektedir. Yıpranma oranı yüksek olduğunda ise seans süresi artış göstermektedir.

Bir kişiye seanslar düzenli bir şekilde uygulandığında ve bitirildiğinde yaklaşık 3 veya 6 ay sonrasında tekrar işlem yapılabilmektedir. Bu sayede işlem sonrasında da cilt kendini yenilemeye devam etmektedir.

Yüz Mezoterapisi Ne Sıklıkta Uygulanmalıdır?

Yüz Mezoterapisi Ne Sıklıkta Uygulanmalıdır? İşlemin sıklığı öncelikle kişinin yüzüne bağlı olarak değişim göstermektedir. Bazı bireylerin cildi oldukça yıpranmıştır ve cildinin parlaklığı kaybolmuştur. Böyle bir durumda daha uzun bir süre işlem gerçekleştirilebilmektedir. Genelde başlangıçta 1 ile 4 hafta aralıklarla uygulama yapılmaktadır. Seanslar bitirildikten yaklaşık 3 ay sonra da işlem tekrarlanmaktadır. Bunun nedeni ise aslında cildin kendini yenilemesinin devam etmesini sağlamaktır.

 

Mezoterapi işlemi ne kadar sürer?

Mezoterapi işlemi, uygulanacak bölgenin büyüklüğüne ve işlem yapılacak kişinin ihtiyacına göre değişir. Genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında sürer.

Yüz mezoterapisi kaç seans uygulanmalıdır?

Yüz mezoterapisinin kaç seans uygulanacağı, kişinin ihtiyacına ve tedavi edilecek soruna bağlıdır. Genellikle, 4 ila 8 seans arasında yapılması önerilir.

Yüz mezoterapisi işlemi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Yüz mezoterapisi işlemi sonrası, uygulama bölgesinde hafif bir şişlik, kızarıklık veya hassasiyet olabilir. İşlem sonrası birkaç gün boyunca ağır egzersizlerden kaçınılmalı ve aşırı sıcak veya soğuktan kaçınılmalıdır.

Yüz mezoterapisi etkisi ne kadar sürer?

Yüz mezoterapisi işleminden alınan sonuçlar, uygulama yapılan soruna ve kullanılan karışımlara bağlıdır. Genellikle, sonuçların kalıcılığı, düzenli aralıklarla uygulamayı sürdürmeye bağlıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi, Dr. Michel Pistor tarafından 1952 senesinde geliştirilmiş bir işlemdir.…

Devamını Oku
botulinum-toksin

Botulinum Toksin

Botulinum Toksin, hem estetik kaygıları gidermek hem de tıbbi anlamda fonksiyonelliği…

Devamını Oku
prp-tedavisi

PRP Tedavisi

PRP tedavisi son dönemde farklı alanlarda uygulanmakta olan oldukça popüler bir tedav…

Devamını Oku
Randevu Talebi