Rinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Öncelikle hastanın detaylı bir muayeneden geçirilmesi ve işlemin detaylarının belirlenmesi gerekmektedir. Böylelikle hastaya daha detaylı ve daha uygun bir işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra hastanın istekleri ve şikayetleri dinlenmekte ve buna uygun olarak işlem gerçekleştirilmektedir.

Burun ameliyatı öncesi dönemde hastanın sigarayı bırakması gerekmektedir. Sigarayı bırakması yaralarının daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda hastanın kan sulandırıcı ilaçları bırakması da gerekmektedir. Eğer kullandığı bir bitkisel ürün varda bu bitkisel ürünleri de bir süre bırakması önerilmektedir çünkü bu ürünlerin nasıl komplikasyonlara yol açacağı bilinmemektedir. Böylelikle rinoplasti ameliyatı daha güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun Estetiği Nedir? Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği pek çok kişinin yaptırdığı estetik operasyonlardan biridir. Burunda şekil bozuklukları ve fonksiyonel bozukluklar rinoplasti ameliyatı ile birlikte giderilebilmektedir. Böylelikle hastanın burnu daha estetik bir görünüme kavuşturulmakta ve hayat kalitesinin yükseltilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda hastanın özgüvenli hissetmesi de sağlanmaktadır.

Açık ameliyat ve kapalı ameliyat yöntemleri ile gerçekleştirilebilmekte olan bir yöntemdir. Bu yöntemlerden en uygun olan tercih edilmektedir. Hastanın operasyonun en iyi şekilde tamamlanması hedeflenmektedir. Hastaların kendilerini daha iyi hissetmesi için oldukça hoş bir burun görünümü elde edilmektedir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaptırılmakta olan bir ameliyattır ve birçok farklı nedenden dolayı yaptırılabilmektedir.

burun-estetigi-cesitleri

burun-estetigi-sonrasi

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Burun Estetiği Kimlere Yapılır? Gelişimini tamamlamış olan isteyen herkese yapılabilmektedir. Estetik kaygı yaşamakta olan kişilerin yanı sıra doğumsal anomalilere sahip olan kişileri içinde son derece uygun bir ameliyat olarak görülmektedir. Travma ve kaza sonrasında meydana gelen şekil bozuklukları da ameliyat ile birlikte giderilebilmektedir.

Genelde 17- 18 yaşlarında uygun görülmektedir. Ancak doğumsal sorunlardan kaynaklanan bazı şekil bozuklukları veya fonksiyonel bozukluklar bulunmakta ise daha küçük yaşlarda da yapılabilmektedir. Hastanın hem daha estetik hem de daha işlevsel bir organa sahip olması sağlanmaktadır. Birkaç saat süren işlem sonrasında hasta odasına götürülmekte ve iyileşme sürecine girilmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? İlk dönemlerde güneş gözlüğü veya gözlük kullanımı önerilmemektedir. Aynı zamanda güneşte uzun süre durmaktan kaçınılması gerekmektedir. Ameliyattan 3 ile 6 hafta sonrasında bölgede sivilceler çıkabilmektedir. Bu sivilcelerin ilk dönemde kesinlikle sıkılmaması gerekmektedir. Bazı yüz temizleme jellerinin kullanımı daha uygun görülmektedir.

Hamam ve saunadan uzak durulması gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatı sonrası ilk dönemlerde bu tarz yerlere gitmekten kaçınılması önerilmektedir. İlk 6 aydan sonra hastanın burnu şekillenmektedir. Şekli daha çok görünür bir hale gelmekte ve iyileşme büyük oranda tamamlanmaktadır. Ameliyat sonrası dönem oldukça hassastır ve darbelerden kaçınılması önerilmektedir.

rinoplasti-ameliyati

rinoplasti-kimlere-yapilir

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci başlamaktadır. Bu süreçte hastanın kendine özen göstermesi gerekmektedir. Öncelikle kendini mutlaka darbelerden koruması gerekmektedir. Aynı zamanda önerilen ilaç var ise bunların düzenli bir şekilde kullanılması ve beslenme düzenine önem verilmesi gerekmektedir. Bu dönemde sigara içilmesi kesinlikle önerilmemektedir. Çünkü sigara iyileşme sürecinin uzamasına neden olmaktadır.

Hastanın ilk günlerde bol bol dinlenmesi ve sağlıklı beslenmesi önerilmektedir. Ortalama 10 gün sonra ise normal hayatına devam edebilmektedir. Burunda şişliklerin inme süresi ise ortalama 6 ay sürmektedir. 6 ay sonrasında burnun tam şekli ortaya çıkmakta ve estetik görünüm elde edilmektedir. Böylelikle hastanın özgüveni son derece artmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

burun-estetigi-ameliyati

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı son yıllarda en sık yaptırılmakta olan estetik ameliyatlarda…

Devamını Oku
burun-estetigi-nedir

Burun Estetiği Nedir?

Son dönemlerde oldukça sık ön plana çıkan estetik ameliyatlardan olan ve rinoplasti i…

Devamını Oku
rinoplasti

Rinoplasti Ameliyatı

Rinoplasti, halk arasında burun estetiği ameliyatı olarak da bilinmektedir. Burunda b…

Devamını Oku
Randevu Talebi